Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Płyty grzewcze, elektryczne, gazowe, ceramiczne, indukcyjne - nowe i używane - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu PŁYTY GRZEWCZE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu PŁYTY GRZEWCZE z miast:

Wybór płyty do gotowania

 

Zakup płyty grzejnej do kuchni może nie być łatwy ze względu na dużą różnorodność pod względem rodzajów, kolorów, kształtów, funkcji i rozmieszczenie pól grzejnych w płytach.

 

Obecnie płyty grzejne dostępne są trzech rodzajach – płyty gazowe, indukcyjne oraz elektryczne ceramiczne. Oprócz tego każdy rodzaj płyty posiada parametry, które wpływają na ostateczny wybór produktu. Jeszcze kilka lat temu producenci oferowali jedynie kuchenki z piekarnikiem gazowym lub elektrycznym. Obecnie możemy z dużą swobodą zaplanować w kuchni miejsce, gdzie będziemy gotować, dzięki szerokiej ofercie płyt grzejnych, które są montowane w blacie. Wraz z rozwojem technologii producenci oferują dodatkowe rozwiązania, ułatwienia, a także funkcje niekoniecznie potrzebne w codziennym gotowaniu, które jednak wpływają na atrakcyjność produktu. Wybierając płytę grzejną, warto zatem zapoznać się z dostępnymi opcjami i wybrać te, które ułatwią nam obsługę płyty, a samo gotowanie uczynią przyjemniejszym. W płytach gazowych powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest zabezpieczeniem przeciwwypływowe gazu, które odcina dopływ gazu w przypadku zalania palnika lub zdmuchnięcia płomienia. Przydatną opcją jest także wbudowana zapalarka gazu, która wymaga jednak osobnego podłączenia do źródła prądu. Dodatkowe funkcje, które można spotkać w płytach gazowych to automatyczne powtórne włączenie palnika, wyłączenie płyty po 6 godzinach pracy oraz wyłącznik główny. W płytach indukcyjnych mamy o wiele szerszy zakres funkcji, dlatego wybór płyty zależeć będzie w dużej mierze od wielkości i rozmieszczenia pól grzejnych. System sterowania z reguły umieszczony jest z przodu lub z boku płyty, a obsługa tylko z pozoru wydaje się skomplikowana. Funkcje, na które warto zwrócić uwagę to te, zwiększające bezpieczeństwo domowników – zabezpieczenie przed dziećmi, blokada zmiany ustawień pracy płyty, ustawienie czasu gotowania i zabezpieczenie przed przypaleniem potrawy. Inną ciekawą opcją jest funkcja podtrzymania ciepła oraz booster, która pozwala na natychmiastowe zwiększenie mocy grzania. Z kolei w płytach ceramicznych przydatną funkcją jest z pewnością wskaźnik grzania resztkowego, który ostrzega przed dotknięciem pola zbyt gorącego, blokada przed uruchomieniem, timer, pola szybkogrzejne oraz szeroki zakres mocy grzania.

Proszę czekać - ładowanie treści...